Sezóna 2007

Autor textu: Ing. Stanislav Pašek

Se začátkem podzimu je spojeno každoroční ukončení sezóny závodů v požárním sportu. S s ním také přichází čas k jejímu shrnutí a hodnocení. Ne každý rok je ovšem hodnocení tak příjemné, jako v roce letošním. Prioritou pro naše družstvo mužů byla opět účast na nejprestižnějším seriálu soutěží v ČR s názvem VELKOPOPOVICKÝ KOZEL EXTRALIGA ČR v požárním útoku. Naši muži jsou pravidelným účastníkem tohoto seriálu již třetí sezónu a vždy se umístili v desítce nejlepších mužstev ČR.

V letošním roce se uskutečnilo 13 závodů seriálu extraligy, rozmístěných v sedmi krajích ČR. O povedeném vstupu našich mužů do seriálu jsme Vás již informovali, kde se po 2 soutěžních víkendech usadili na druhé příčce průběžného pořadí. Po vydařeném začátku přišla bohužel dvě neúspěšná kola na Přerovsku, ze kterých bolatičtí nepřivezli ani bod. Po měsíční přestávce se přesunuly závody extraligy do téměř domácího prostředí a to v sobotu 21.7. 2007 do Ostravy-Pustkovce a následující den do nedalekých Neplachovic. Z Pustkovce se vraceli naši muži se 4 bodovým ziskem za 12. příčku. Následující den využili v Neplachovicích téměř domácího prostředí a obsadili krásné 5. místo. Bodovat se podařilo také následující dvě kola, která se konala na Vysočině. V sobotním závodu pořádaném v Květinově u Havlíčkova Brodu skončilo naše družstvo na 9. místě. V nedělním závodě v Petrovicích u Třebíče si o jednu příčku polepšilo. Po 10. kolech se tak drželo družstvo Bolatic na průběžném pátém místě. Stoupající formu prokázali bolatičtí poslední srpnový víkend na závodě v Pravčicích (okres Kroměříž), kde se jim podařilo v konkurenci 34 mužských družstev dosáhnout příčky nejvyšší. Na stupních vítězů stáli naši muži také v nedělní části závodů v Babicích, kde se umístili na výborném 3. místě. Do konce seriálu zbývalo poslední kolo a o vítězi extraligy nebylo rozhodnuto. Pořadatelem posledního kola byli hasiči z Úherce na Plzeňsku. Naději stát se mistrem letošního roku měla družstva z Nevcehle (okres Jihlava), Plumlov (okres Prostějov) a Radíkov (okres Přerov). Družstvo Bolatic mohlo zasáhnout do bojů o 3. příčku, v případě neúspěchu Radíkova. V závěrečném kole přálo štěstí hasičům z Plumlova, kteří se stali mistrem pro letošní rok. Druhá příčka celkového pořadí patřila Radíkovu a třetí loňskému mistru z Nevcehle. Naši muži obsadili v posledním závodu krásné 5. místo. V celkovém hodnocení vybojovali bramborovou 4. příčku, která je historickým úspěchem v historii hasičského sportu v Bolaticích. Slavnostní vyhlášení seriálu extraligy proběhlo druhou říjnovou neděli v divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni v rámci hasičského galaodpoledne za přítomnosti televizních kamer.

Závěrem bych rád poděkoval všem členům soutěžního družstva pod vedením pana Marka Češky a všem, kteří byli jakkoliv nápomocni dobré reprezentaci obce Bolatice.